Amasya Otelleri

Kayıtlı Otel Bulunamadı

Amasya Otelleri

Tarihi şehir birçok dönemde çok önemli bir konuma sahip olması ve tarihe dair birçok eserin bulunduğu şehrin ortasından geçen Yeşilırmak görüntüsü ile oldukça güzel manzaraların ortaya çıkmasında önemli yere sahiptir. Şehri ikiye ayıran ırmak köprülerle birbirine bağlanmaktadır. Gece görüntüsü ile gündüz görüntüsü tamamen farklı olan Amasya her açıdan çok sayıda turist ağırlamaktadır. Her yerli hem de yabancı turistleri ağırlayan şehir birçok ziyaret yerleri ile çok beğenilen bir şehirdir.

Amasya'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

  Konumu ve geçmişte görevi itibari ile son derece önemli bir yere sahip olan Amasya kalesi hem görsellik açısından hem de geçmişe dair izler açısında ziyaretçilerine büyük etki bırakmaktadır. Amasya otelleri yer itibari ile oldukça güzel alanlarda bulunmaktadır. Tarihi camileri, hanları ve hamamları ile oldukça güzel yerlere sahiptir. Ferhat ile Şirin aşkının yaşandığı şehirde müze bulunmakta ve Su kanalı yer almaktadır. Ferhat'ın açmış olduğu su kanalını görmek ve orada ki dokuyu gözlemlemek mümkündür. Amasya ucuz oteller ile sizde çok rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Böylece bu harika şehirde ki zaman çok güzel bir şekilde geçmesi sağlanmış olacaktır. Bölgesel olarak da oldukça önemli bir konumda olması da ulaşım yollarının da kolay bir şekilde kurulmasına olanak sağlamaktadır. Amasya otel fiyatları fazla yüksek olmayıp farklı özellikleri ile ziyaretçilere oldukça güzel zaman geçirmesini sağlamaktadır.

  Bölgesel durumdan dolayı birçok termal otellere sahip olması da ayrı bir güzellik olarak görülmektedir. Terziköy ve Gözlek köylerinde bulunan kaplıcalar da oldukça önemli bir yere sahiptir. Karadeniz bölgesinde bu kaplıcalar her açıdan önemli bir konumda yer almaktadır. Ziyaretçilerin genel olarak gitmiş oldukları termal oteller son derece kaliteli ve sağlık yönünde de çok büyük etkileri bulunmaktadır. 


HAKKIMIZDA

Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0850 532 2018
Biz Sizi Ayaralım