Gezinoks.com

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Aranıyor

Kurumsal

Artvin Otelleri

Artvin Otelleri

Artvin Tanıtımı Ve Ulaşım

            Doğu Karadeniz bölgemizde yer alan Artvin ilimiz tarihi güzellikleri olduğu kadar tabiat güzellikleri yönünden de oldukça zengin bir ilimizdir. Geçmiş tarihlerde Livane olarak adlandırılmakta olan bir şehirdir. Birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı gibi Gürcistan ile sınır kapımız olan Sarp sınır kapısı Artvin Hopa ilçesinde yer almaktadır. Artvin ayrıca eğitime verdiği önemle bilinmekte olup okuma yazma oranının en çok olduğu şehirlerimizden bir tanesidir.

            Doğa harikaları ile tanınmış bir il olmakla beraber Ayder yaylası gibi birçok yaylası bulunmaktadır. Bu mekanlarda konaklamayı tercih edilmesi halinde bölge çevresinde çok sayıda artvin otelleri bulunmakta, isteğe göre tercih edilebilmektedir. Özellikle yaz aylarında plaj turizmi de çok gelişmiş olup mavi ile yeşilin bir arada tüm canlılığı ile bulunduğu ender şehirlerdir. Turizminin gelişmiş olması sayesinde yaygın ve kolay bir ulaşım yapısı bulunmakta olup diler şehir içinde dilerseniz de farklı şehirlerden rahat ulaşım sağlanabilmektedir.

Artvin Gezilecek Yerler

            Eşsiz bir şifa kaynağı olan otingo kaplıcaları 300 yıldır şifa dağıtmaya devam etmektedir. Sağlık amaçlı olarak Artvin'i ziyaret etmeniz halinde bol oksijen kaynağı olan Ayder oteller de konaklayabilir Karagöl milli parkı, Beyazsu yaylası, Karçal dağları ve bir çok doğal mekanı ziyaret edebilirsiniz. Şehir merkezinde konaklama Artvin ucuz oteller bulunmaktadır. Şehir merkezinin şehir ulaşımına yakın olması sayesinde bir çok yer gezilebilmektedir.

            İberya krallığı zamanlarından günümüze kadar gelen Opiza manastırına ulaşım çok kolaydır. Her yıl kültür turizm için kapılarını bizlere açmaktadır. Artvin'e kış aylarında gidilmesi halinde Atabarı kayak merkezi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Şehir merkezine 33 km gibi yakın bir mesafede olması ve engebeli bir arazi yapısına sahip olması sebebiyle kayak severlerin vazgeçilmez mekanlarından biridir.

TOPLAM