Gezinoks.com

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Aranıyor

Kurumsal

Belek Otelleri

Belek Otelleri;

Belek dendiğinde akıllara davetkar kumlar, nefis denizler ve elbette otel fiyatları geliyor. Antalya'nın Serik ilçesinde konumlanmış bu muhteşem tatil beldesi tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir beldemizdir. Adeta memleketimize bir armağan olan Belek bölgesinde tatil yapmayı düşünüyorsanız, Belek otelleri ile alakalı bu yazımız tam size göre. Daha ayrıntılı bilgiyi belek otelleri adresinde bulabileceğinizi de unutmadan belirtelim.

Beleği diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, doğal hayatının dokunulmamış olmasıdır.   Okaliptüs ve çam ağaçlarının mis gibi kokusunu doyasıya ciğerlerinize çekebileceğiniz Belek, tarihi ve doğal yapısıyla adeta cennetten bir parça gibi duruyor. Aslında küçük bir kasaba olan Belek, yaz aylarında turist akınına uğruyor ve Belek otel fiyatları da buna göre değişiklik gösteriyor. Peki Belek otelleri ile alakalı araştırma yapmadan önce, bölge hakkında neleri bilmek gerekiyor?

1: Aspendos Tiyatrosu'nun Heybetine Şahitlik Etmelisiniz
Belki de dünyanın en muhteşem yapılarından birisi olan Aspendos Tiyatrosu, 23 Nisan gösterilerine de ev sahipliği yapan Antik bir tiyatrodur. Belek otelleri bu yapıya geziler düzenlemektedir, dilerseniz otel sahibinizden bu konuda bilgi edinebilirsiniz.  Fotoğraflarda fark edemeyeceğiniz kadar devasa olana bu yapıyı mutlaka görmelisiniz.

2: Perge Antik Kenti'nde  Dolaşmalısınız
Perge ilçesindeki mozaik kaplı yolu takip edersiniz kendinizi muhteşem bir tarihi mirasın ortasında bulabilirsiniz. Bir zamanlar Pamfilya medeniyetine başkentlik yapmış olan Perge Antik Kenti dönemin muazzam pazarları, hamamları ve akropolis yapısıyla enfes bir tecrübe sunuyor.

3: Dinler Bahçesi'nde Kardeşliğin Anlamını Keşfetmelisiniz
Tek bir avlu hayal edin. Bu avluya açılan üç büyük dinin ibadethaneleri. Böyle bir yapının mümkün olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; Dinler Bahçesi bu güzel sahneyi hayata kavuşturan bir yer. Belek otelleri ile alakalı araştırma yaparken mutlaka rastlayabileceğiniz bu kültürler karışımını siz de keşfetmelisiniz.

4: Silyon Antik Kentinin Diğerlerinden Farkını Görmelisiniz
Korunması açısından mükemmel bir iş çıkartılmış olan Silyon Antik Kenti Bizansa köklerini dayayan bir antik kenttir. Serik'teki Koçhisar isimli tepenin üzerinde konumlanan bu güzel antik şehrin mimari açıdan diğer şehirlerden daha farklı olduğu aşikardır. Aradaki farkı kendiniz keşfetmelisiniz.  

5: Kurşunlu Şelalesinde Serinlemelisiniz
Yüzden fazla kuş türünün yaşadığı Kurşunlu Şelalesi sizi sürpriz yerlere çıkartan gizli mağaralarıyla olağanüstü doğa harikalarından bir başkasıdır. Doğa ananın mis gibi suların mavisi ve yeşilin tonlarıyla çizdiği bu şaheseri siz de görmelisiniz.

Golf Sahaları
Türkiye'deki en büyük golf sahalarının Belek'te olduğunu biliyor muydunuz? Belek otel fiyatları dönem dönem yapılan turnuvaların olduğu zamanlarda değişebilmektedir. Bir golf tutkunuysanız yahut bu sporu keşfetmek istiyorsanız Belek tam size göre bir belde. Bizden söylemesi...

Aslında Belek'in güzellikleri saymakla bitmez. Yine de doğal harikalarının yanında Belek otel fiyatları ile alakalı merak içerisinde olabilirsiniz. Öyleyse gezinoks.com başvurmanız gereken sitelerin başında geliyor.  Bunun dışında trivago, booking, ets gibi sitelerden fiyat karşılaştırması yapabilir yahut Grupanya gibi kampanyaları kovalayabilirsiniz.

Belek otelleri açık rekabet içerisinde oldukları için olumlu yorum, blog yazısı ve viral reklam karşılığında size çeşitli kıyaklar yapmaya hazır olabilirler. Bu anlamda da şansınızı denemek isteyebilirsiniz.
Muhteşem bir tatilin izindeyseniz, Belek size bunu vaad ediyor. Gezinoks.com da bu vaade ulaşmanızı sağlayan en iyi araçlardan bir tanesi...

TOPLAM