Bingöl Otelleri

Kayıtlı Otel Bulunamadı

 

Bingöl' De Otel Fiyatları

            Bingöl adını aslında yörede bulunan bir dağdan almıştır. Doğu Anadolu bölgesinin tam orta kısmında yer almaktadır. Bu sebeple de turistlerin uğrak yeri haline gelmesi için bir sebep olmuştur. Etrafında Erzurum, Erzincan, Elazığ, Tunceli ve Muş, Diyarbakır şehirlerine komşu olarak bulunduğundan bu şehirlere gelen turistler Bingöl’ e uğramadan gitmemektedir.

            Bingöl ‘ün cennet suyu olarak bilinen, Çapakçur olarak bilinen isimleri de vardır. Genelde yaz aylarında turist yoğunluğunun olma sebebi kış aylarının çok çetin ve soğuk geçmesi sebebiyle yazın güneşli günlerinde sokaklarında oldukça fazla turist görülebilmektedir. Her yıl binlerde insanı ağırlayan Bingöl de; yüzenada, Kral kızı kalesi, Çin şelalesi, buban bacaları, vank kilisesi, kığı kalesi, zağ mağarası, olmazsa olmazı ılıca kaplıca ve termal sularının bulunduğu tesisleri, yaz mevsiminin dışında turist alan bölgesi kayak merkezi haline gelmiş olan haserek kayak merkezi binlerce insanı ağırlıyor. Bingöl yerli yabancı turistleri ağırlamak için birçok küçüklü büyüklü otellerin bulunduğu bir şehir halini almıştır. Beş yıldızlı otelleri dikkat çekmesinin yanı sıra butik adı verilen küçük samimi olan otellerinde hatırı sayılır sayıda bulunmaktadır. Kışın genelde termal otel ve kayak merkezine yakın olan oteller tercih edilmekte yazın ise diğer turistlik bölgelerdeki oteller tercih sebebi haline gelmiştir.

            Bingöl ‘de konaklama nerelerde yapılabilir?

Bingöl de kalınacak yerlerde fiyatlar yaz ve kış fiyatları olarak mevsime ve döneme göre farklılık gösterebilmektedir. Genelde yaz aylarında turistlik mekanlara yakın olan oteller, kışın ise termal otel ve kayak merkezine yakın olan oteller daha mevsim gelmeden doluluk oranına ulaşmaktadır. Bu sebeple erken rezervasyon yaptırmak bingöl otelleri  için önem gerektiren bir konudur. Kampanyaları yakalamak adına erken rezervasyon yaptırmak oldukça gereklidir.

            Bingöl ‘de konaklama fiyatları ne kadardır?

Bingöl’ de konaklamada ki fiyatlar gidilen tarih, mevsim ve kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca erken rezervasyon kampanyaları gibi kampanyalardan yararlanmakta bingöl otel fiyatları açısından farklılık sağlayacaktır. Genelde uygun fiyatları yakalamak adına yapılan erken tatil planları sayesinde daha uygun fiyatlı oteller bulmak mümkün olacaktır. bingöl ucuz oteller genelde turistlik bölgeye yakın yerlerde bulunan daha küçük butik oteller olabilmektedir.

            Bingöl ‘ de mutlaka termal otellere gidilip görülmeli ayrıca, duvarında resim ve figürlerin bulunduğu kalkanlı mağarası da görülmeye değecek yerlerdir. Otantik şehir gezilerinin başında yer alan Bingöl yıllardır ağırladığı turistlerin tekrar gitmek istediği yer haline gelmiştir.

 

 

 

HAKKIMIZDA

Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0850 532 2018
Biz Sizi Ayaralım