Gezinoks.com

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Aranıyor

Kurumsal

Çanakkale Otelleri

Çanakkale'de En Uygun Oteller ve Fiyatları

Çanakkale, Kuzey Ege'de boğaza kıyısı olan ve geçiş noktasında bulunan bir şehirdir. Hem doğası hem de tarihi geçmişi ile Çanakkale, mutlaka görülmesi gereken illerin başında gelmektedir. Plajları, deniz ürünleri, zeytinyağı ve peyniri ile kendine has çekici bir havası bulunan Çanakkale, yerli ve yabancı turistler için uygun konaklama seçeneklerine sahiptir. Çanakkale otel fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak ve en uygun tercihi yapmak için siz de sitemizi inceleyebilirsiniz.

Çanakkale'de Nerede Kalınır

Fiyatları bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte Çanakkale otelleri daha çok şehir merkezinde ve Assos, Bozcaada, Eceabat ve Kaz Dağları gibi bölgelerde yoğunluktadır. Deniz ya da dağ konseptli konaklama seçeneklerine uygun olarak alternatifler bulunmaktadır. Birçok tatil beldesinin aksine Çanakkale ucuz otel bulma konusunda uygun bir şehirdir. Sezona göre değişiklik gösterse de genellikle her bütçeye hitap eden fiyat imkanları sunulmaktadır.

Çanakkale'de Görülecek Tarihi Yerler

Çanakkale'de ilk görülecek yerlerin başında Gelibolu'da bulunan şehitlik gelmektedir. Burada yaşanan savaşın izlerini hala görmek mümkündür. Arıburnu, Conkbayırı, Anafartalar gibi bölgeleri rehber eşliğinde gezerek tarihleri ile ilgili bilgi almak mümkün olmaktadır. Antik Yunan medeniyetine ait Truva şehri de Çanakkale'de en fazla turist çeken alanlardandır.
            Meşhur Truva Atı şehrin simgesi haline gelmiştir. Bundan başka Fatih Sultan Mehmet döneminde yaptırılan Kilitbahir Kalesi de konumu ile büyüleyici görünmektedir. Assos antik kenti ve Behramkale tepesi de muhteşem manzarası ile cezbedici görünmektedir. Bozcaada ve Gökçeada ise Rum evleri, arnavut kaldırımlı sokakları, üzüm bağları ve ev yapımı şarapları ile unutulmaz tatil seçenekleri arasındadır. Ayrıca şehir merkezinde bulunan Aynalı Çarşı tatili bitirmeden muhakkak gezilmesi gereken yerlerdendir. Buradan alınacak küçük hediyelik eşyalar ile tatile dair minik hatıralar edinmek mümkündür.

TOPLAM