Gezinoks.com

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Aranıyor

Kurumsal

Doğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu Otelleri

            Otantik yapısı ile Türkiye'nin en ilgi çekici yerlerinden olan Doğu Anadolu Bölgesi, kültür mirası, tarihi şehirleri ve otantik yapısı sayesinde turistlerin ilgi gösterdikleri bölgelerden biri olmuştur. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde Doğu Anadolu Bölgesi'nden de önemli yerlerin bulunması, Doğu Anadolu Bölgesi'ni turistik ziyaretlerin odak noktası haline dönüşmesine büyük katkıda bulunmuştur.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Konaklama İmkanları Nasıldır?

            Doğu Anadolu Bölgesi, yüksek ve engebeli bir yeryüzü yapısına sahip olduğu için burada pek çok bina ve işletme gibi, oteller de belirli yerlerde toplanmıştır ve genel olarak birbirlerine yakınlardır. Bu yüzden Doğu Anadolu Otelleri de farklı fiyatlar ve avantajları görebilmeniz için olanak sağlamaktadır.

Doğu Anadolu Bölgesi Otel Fiyatları

            Otantik ve tarihi şehirlere sahip Doğu Anadolu ucuz oteller bakımından zengindir. Konaklama yerlerinde piyasadaki rekabetten dolayı pek çok fiyata ve her cebe uygun otel fiyatı ile karşılaşmak mümkündür. Sezona göre çeşitlilik gösterebilen  Doğu Anadolu Otel fiyatları internet üzerinden erken rezervasyon yaptırarak daha uygun bir hale gelebilir. Ayrıca doğrudan otellerin ile iletişim kurularak hem bilgi alınabilir hem de uygun fiyata otel rezervasyonu yaptırılabilir.

            Doğu Anadolu Bölgesi'nde otelin yıldız sayısına, konforuna, şehir merkezlerine olan konumlarına göre fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Tarihi yapıların ve şehirlerin yakınlarında sayıca daha fazla otel bulunduğu için uygun fiyatlı seçenekler de buralarda mevcuttur.

Doğu Anadolu'da Gezilecek Yerler

            Tarihi, turistik ve doğal mekan açısından oldukça zenginlik gösteren Doğu Anadolu Bölgesi'nde pek çok ziyaret noktası vardır. Bu noktalardan bazıları; Erzincan'da Girlevik Şelalesi, Bitlis'teki Nemrut Gölü (krater gölü) ve Ahlat, Ağrı Dağı ve İshak Paşa Sarayı, Erzurum'daki Tarihi Çifte Minareli Medrese, Kars'taki ünlü Ani Harabeleri ve Taş Köprü ve Elazığ'da bulunan Harput Kalesi'dir.

TOPLAM