Elazığ Otelleri

Kayıtlı Otel Bulunamadı

Elazığ Medeniyetin Beşiğidir Denilebilir

            Anadolu topraklarının doğusunda yer alan ilimiz Keban Barajı'nın yapılmasından sonra gelişmiştir. Çok önceki dönemlerde Elazığ Mezopotamya bölgesine giden kervan yolları üzerinde kalıyormuş, o nedenle de pek çok medeniyet toprakları üzerinden gelmiş geçmiştir. Zengin krom ve bakır maden yatakları Elazığ ili sınırlarımız içindedir. Elazığ, bölgenin gelişmişlik seviyesinde olan 4. büyük ilidir, Elazığ şivesinin kulağa hoş gelen bir deyişi vardır; birbirlerine gakkoş şeklinde hitap ederler; gakkoş, ağabey kardeş anlamına gelir. Elazığ'a komşu illerimiz Tunceli, Bingöl, Malatya, Diyarbakır'dır. Keban Barajı'nın yapılışı sırasında yapılan kazılarda milattan önceki dönemlere ait olan kalıntıya rastlanmıştır. Geçmiş dönem uygarlıklarına ait pek çok gümüş, bakır sikke bulunmuştur.

Elazığ'da Görebileceğiniz Çok Sayıda Tarihi Yapı Vardır

            Elazığ"da pek çok göreceğiniz yer bulunmaktadır. Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Harput Kalesi, Harput Camii, Arap Baba Mescidi ve Türbesi, Mansur Baba Türbesi, Sarahatun Camii, Üryan Baba Türbesi, Meryem Ana Kilisesi gezilecek tarihi yerlerdendir. Yöreye özgü eşyalardan satın almak isterseniz Bakırcılar Çarşısı'nı gezebilirsiniz.

           Elazığ Bölgesi şifalı sular bakımından zengindir. Goran Kaplıcası'na mutlaka gidiniz. Kaplıca suyu kadın hastalıkları, romatizma, deri hastalığı ve nevrit hastalığına iyi gelmektedir. Elazığ yöresine ait ürünlerden almak isterseniz Elazığ Kapalıçarşı'yı ziyaret edebilirsiniz. Bunların yanı sıra mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler vardır. Çırçır Şelalesi, Murat suyu, Buzluk Mağarası bunlardan bazılarıdır.

Otellerin Güncel Doluluk Ve Fiyat Bilgilerini Sitemizden İnceleyin

            Elazığ'da kalabileceğiniz çok sayıda otel de bulunmaktadır. Ramada, Akgün Elazığ Otel, İlbey Otel, Şirin Otel bunlardan bazılarıdır. Sitemizden Elazığ otelleri bilgisine ulaşabilir, otellerin müsaitlik durumları, odaların panografik fotoğrafları ve fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Elazığ otel fiyatları zaman zaman indirimli olabilmektedir, indirim dönemlerini sitemizden takip edebilirsiniz. Elâzığ ucuz oteller bilgisine sitemizden ulaşabilirsiniz, sitemiz sizlere doğru bilgiyi verebilmek için sürekli güncellenmektedir.

 

 

HAKKIMIZDA

Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0850 532 2018
Biz Sizi Ayaralım