Giresun Otelleri

  

  Giresun'da Tatil

  Geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla kadar dayanan Doğu Karadeniz'in güzel kenti Giresun, yaylaları, renkli kültürü ve değişik lezzetleriyle Karadeniz bölgesini merak edenlerin görmesi gereken bir kenttir. Her yıl turizm potansiyeli daha da artan bölgenin, yeşili ve maviyi buluşturan manzaraları, ziyaretçilerini hayran bırakmaya devam ediyor. 

  Giresun'da Gezilecek Yerler

    Giresun'a gelenlerin gezmesi gereken ilk yer, Doğu Karadeniz'de bulunan tek ada olan Giresun adasıdır. Sahilden yaklaşık 2 km açıkta konumlanmış olan adada her yıl mayıs ayında festival düzenlenmekte ve bu ada kayıklarla ziyaret edilmektedir. Ayrıca şehir merkezinde bulunan ve M.Ö. 2. yüzyılda Pontus kralı tarafından yaptırıldığı tahmin edilen Giresun kalesi kentin manzarasını gözler önüne seren konumuyla görülmesi gereken bir tarihi eser. Tarih severlerin ziyaret etmesi gereken bir diğer yapı ise 1800' lü yıllarda bölgede yaşayan Rumlar tarafından yaptırılan ve günümüzde Arkeoloji müzesi olarak hizmet veren Gogora Kilisesi'dir. Ayrıca Kapu Camii ve Tirebolu Kalesi'de şehir merkezinde yer alan diğer tarihi eserlerdir. Dağlık bölgede ziyaret edilmesi gereken yerler, kayalıklar üzerine inşa edilmiş Bedrama Kalesi, yeşiliyle büyüleyen Kümbet Yaylası, başı dumanlı Kulakkaya yaylası, 20 metre yükseklikten akan Kuzualan Şelalesi ve kayalıklar içine inşa edilmiş Meryem Ana Manastırı olarak sayılabilir.  

  Ayrıca Giresun'a gitmişken fasülye dibesi, mısır ekmeği, hamsi böreği, yağlaş, etli karalahana sarması ve pazı mücveri yemeden dönmemek, buradaki tatilinizde unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlayacaktır. 

  Giresun Otelleri

    Büyük bir kısmı şehir merkezinde konumlanan Giresun otelleri sadece oda veya oda kahvaltı şeklinde hizmet vermektedir. Giresun şehir otelleri dışında sahil kesiminde ve yaylalara yakın konumdaki otellerde de konaklama imkanı mevcuttur. Her bütçeye uygun seçenek bulunabilecek olan bölgede Giresun otel fiyatları mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir.

    Giresun'daki otellerle ilgili bilgilere gezinoks.com sitesinden ulaşabilir. Sunulan seçenekler arasında size en uygun olanına rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca dönemsel olarak sunulan fırsatlardan ve indirimlerden de faydalanabilirsiniz.

   


  HAKKIMIZDA

  Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

  YARDIMCI OLALIM

  Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

  0850 532 2018
  Biz Sizi Ayaralım