Kars Otelleri

   
  Bildik Otel

  Bildik Otel Kars Sarikamiş

  0 - 6 Yaş Ücretsiz

  12 ay açık Otelimiz Sarıkamış’taki eviniz sloganıyla sizlere rahatlık ve konfor sunmak
  Oteli incele »

  125.00 TL

   

  Kars Otellerinin Çeşitleri Ve Özellikleri

              Kars tarihi bir il olmasından dolayı eski zamanlardan kalma taş evlerden oluşan otelleri yer almakla birlikte ayrıca modern çizgilerden oluşan otelleri de bulunmaktadır. Kış koşullarının uzun sürmesinden dolayı Sarıkamış kayak merkezinde kış turizmi yaygın olmakla birlikte her yıl yüzlerce turist kayak merkezi otellerinde ağırlanmaktadır. Şehir merkezi havaalanına 6 km gibi yakın bir mesafede yer alması sayesinde de şehir merkezinde çeşitli Kars otelleri yer almaktadır. Otellerin fiyatlarını etkileyen en etkili etmen otel içerisinde sunulan hizmetlerdir. Otel çeşitlerinin çok olması sayesinde her bütçeye uygun Kars otel fiyatları da bulunmaktadır.

  Kars Hakkında Bilinmesi Gerekenler

              Türkiye'nin en kuzey doğusunda yer alan şehri olmakla birlikte özellikle kış aylarında oldukça soğuk olan bir şehirdir. Günümüze kadar pek çok savaşa ve tarihi kültüre kaynaklık yapmakla birlikte tarihi ve mistik bir havası bulunmaktadır. Öyle ki yapılan araştırmalar ile şehrin geçmişinin cilalı taş devrine kadar ilerlediği bilinmektedir. Her yıl çok fazla turistin gelmesi sayesinde Kars ucuz oteller bulunmakta uygun fiyatlarda konaklanabilinmektedir. Kars'ta emek kültürü çeşitliliği de oldukça fazladır. En meşhur yemeği kaz dolmasıdır. Şehirde bu yemeği çok güzel yapan birçok restorant da bulunmaktadır.

  Kars'a Gidildiğinde Görülmesi Gereken Yerler

              Kars' ta doğa harikası bölge Çıldır Gölü ziyaret edilmelidir. Yazın yeşil ile mavinin buluşmasını yanı sıra kış aylarında buz tutan gölün üzerinde balık tutmanın tadı paha biçilemez. Bölgede ayrıca Sarıkamış kayak merkezi bulunmakta olup havaalanına oldukça yakın bir mesafede olması sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Bölgenin tarihi bir güzelliği olan Ani kalesinin geçmişi ise Timur zamanlarına kadar dayanmakta olup Osmanlı döneminde tadilatı yapılarak günümüze kadar korunabilmiştir. Kars kalesi tarihi ise Selçuklular dönemine dayanmakta olup görülmesi gereken bir diğer tarihi merkezdir.

   

  HAKKIMIZDA

  Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

  YARDIMCI OLALIM

  Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

  0850 532 2018
  Biz Sizi Ayaralım