Kilis Otelleri

Kayıtlı Otel Bulunamadı

 

Kilis İli Ve Konaklama

            Kilis, Gaziantep iline 55 Km., Suriye sınırına 10 Km. mesafesi olan Suriye ile komşu bir sınır ilidir. M.Ö 1700 yılında Hitit Devletinin önemli bir kenti olması nedeniyle ve Hititlerin heykel atölyesinin burada bulunması nedeniyle, dünyada tek örnek olan bir kültür ve tarih mirasıdır.

 Hz. Ömer döneminde İslam topluluğuna katılmıştır. Bölgede yaşayan yerel halka Türkmen denmektedir. Direkt hava alanı bulunmadığından Gaziantep hava alanı veya kara yolu ile ulaşım sağlanır ve hava alanından kısa sürede Kilis iline varılır. Mesafe yakındır.

Kilis Tarihi ve Zenginlikleri

            Kilis ilinde her yerde üzüm bağı ve zeytinlikler bulunmaktadır. Gaziantep yolu üzerindeki Ravanda kalesi gibi görülmeye değer çok sayıda tarihi ve turistik mekanı vardır. Ravanda Kalesinin tarihi 11. yy' a dayanır. Kilis mutfağı, temelini et ve bulgurun oluşturduğu zengin bir yemek kültürüne sahiptir ve el işi yorganları ile ünlüdür.

Kilis'te Konaklama

            Kilis' te 4-5 yıldızlı otel bulunmamaktadır. Kilis otelleri, 2-3 yıldızlı olup temiz oteller mevcuttur. Kilis öğretmen evi konaklama açısından uygun bir yerdir ancak 100 yatak kapasitesi olduğundan önceden rezervasyon yapılmalıdır.

            Kilis otel fiyatları pek çok doğu ve güneydoğu iline oranla uygundur. 160 TL. den 70 TL. ye varan fiyatlarla Kilis ucuz oteller açısından da iyidir.

            Oda servisi, restoran, kahvaltı dahil, çamaşır yıkama hizmeti, ücretsiz wifi, klimalı, mini barı, bir kaç dil bilen personeli, hava alanı ulaşım hizmeti, zevkli tasarlanan süet odaları ile kaliteli bir hizmet bekleniyorsa geceliği 155 ile 290 Tl. Arasında ücreti olan otel bulunmaktadır.

 

HAKKIMIZDA

Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0850 532 2018
Biz Sizi Ayaralım