Menü


Bof Hotels Uludag Ski & Luxury Resort
  • Apartment

Bof Hotels Uludag Ski & Luxury Resort

Volfram Yolu, 2. Gelisim Bolgesi Bursa, Bursa, Bursa

Crowne Plaza Bursa, An Ihg Hotel

Odunluk Mh. Akpinar Cd., No:17 Bursa, Bursa, Bursa

Divan Bursa

Kukurtlu Mah. Dr Rustu Burlu Cad.osmangazi, 11 Bursa, Bursa, Bursa

Gonluferah Hotel

1. Murat Cad. No:22 Cekirge, 16070 Bursa, Bursa, Bursa

Tugcu Hotel

Celal Bayar Caddesi, 195 Bursa, Bursa, Bursa
5
Bursa'da En Uygun Otel Fırsatları
 
Marmara Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Bursa, yeşil ünvanını sonuna kadar hak etmektedir. Eşsiz doğası yanında, tarih kokan bir şehirdir aynı zamanda. Roma İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı Devleti'ne ait pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşım bakımından hiç bir sıkıntısı bulunmayan Bursa, yaz kış ziyaretçi akınına uğramaktadır. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Bursa'da farklı tatil ihtiyaçlarına cevap verecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Siz de Bursa otel fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi inceleyebilirsiniz.
 
Bursa'da Konaklama Seçenekleri
 
Bursa hem tarihi dokusu hem de kış turizmi ile en gözde illerden biridir. Kayak tatilini tercih edenler için Uludağ otelleri çok iyi bir seçenek olmaktadır. Ulaşım kolaylığı ve tesislerdeki imkanlar sebebiyle bu bölge otelleri tercih sebebidir. İznik Gölü çevresindeki oteller ise farklı bir tatil konsepti ile Bursa otelleri içinde fazlaca ilgi görmektedir. Göl çevresinde hem doğa hem de sessizlik arayanların ilk tercihi olan İznik tarihi yapıları ile de sıklıkla ziyaret edilmektedir. Selçuklu ve Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapmış İznik, Hacı Özbek Cami, Yeşil Cami, Roma Tiyatrosu gibi yapıları ile görülmeye değerdir. Mudanya ise Bursa 'ya yakınlığı sebebiyle çokça tercih edilen yerlerdendir. Rum evlerinin bulunduğu sokaklarda sakinliğin keyfi çıkararak deniz havasını içine çekmek isteyenler için ideal bir tatil fırsatı sunmaktadır. Bundan başka Cumalıkızık otelleri de Bursa'nın en çok tercih edilen otelleri arasında bulunmaktadır. Bursa ucuz otel bulma konusunda sıkıntı yaşanmayan bölgelerden biri olarak her bütçeye uygun tatil fırsatları sunmaktadır.
 
Bursa'da Alışveriş Ve Yerel Tatlar
 
Bursa şehir merkezinde pek çok alışveriş merkezi bulunmakla birlikte havlu ve ipek kumaş alışverişi yapmak isteyenler için Kapalı Çarşı uğrak noktası olmaktadır. Bunun yanında çarşıda gezerken İskender yemek ise kaçınılmazdır. Çarşıdan ayrılırken kestane şekeri alışverişi yapmak da bir gelenektir.