Menü


0
Muhafazakar Oteller, Fiyatları Ve İslami Oteller
 
Muhafazakar oteller, Müslüman kadın ve erkeklerin, aileleri ile birlikte huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmesine imkan sunan mekanlardır.
 
Hizmet Kalitesi
 
Her türlü hizmet, muhafazakar oteller ve İslami otellerde, İslam inancının gerektirdiği kural ve şekillere bağlı olarak tasarlanır ve tüm ikramlar inanca uygun yapılır. İslamiyet’e göre içki haram ve yasak olduğundan İslami oteller ve muhafazakar otellerde içki ikramı yapılmaz, tüm yiyecekler ve içecekler helal üretim olmalıdır. Aile ve sağlık hizmetleri olarak masaj, spa, kaplıca ve yüzme havuzu gibi bölümler erkekler ve kadından için ayrıdır.
 
Kadınlar tesettür mayosu olan haşema giyerek aile bölümlerini de kullanabilirler. Ancak sadece kadınların olduğu bölümler için kadınlara özel plajlarda mevcuttur.
 
 İbadetlerin Yapıldığı Mekanlar
 
İslami tatillerde, amaç sadece eğlence ve dinlenme olmadığından ve ibaretler de yapıldığından erkekler ve kadınlar için mescitler de bulunmaktadır.
 
Ayrıca İslami oteller türlü etkinliklerin de yapıldığı yerlerdir. Bu etkinlikler düzenlenirken İslamiyet’in mütevaziliğine ve ahlaki değerlerine uygun olmalıdır. Türkiye'de son zamanlarda muhafazakar ve islami otel sayılarında artış görülmektedir.
 
 İslami Otellerin Yoğun Olduğu Yerler
 
Akdeniz'de bu sayı 75 civarıdır. En çok İslami otel 9'ar tane ile Yalova ve Alanya 'da olup bunu Nevşehir, Bodrum, kaplıca kenti Afyonkarahisar, Selçuk ve Fethiye gibi tatil cennetlerinde de islami oteller mevcuttur. Bu tatil yerlerine yerli turist akını olurken aynı zamanda Arap ülkeleri ve Danimarka Fransa ve Almanya gibi ülkelerden de gelenler olmaktadır.
 
Hem dini gerekleri yaşamak hem de kumun ve güneşin tadını çıkartmak isteyenler için ideal mekanlardır. Bu otellerin hizmet verebilmesi için helal turizm sertifikası almaları gerekmektedir. Otel fiyatlarına bakarsak muhafazakar otel fiyatları odalar ve kahvaltı dahil geceliği 100 TL’den fiyatlarla başlar, ünlü sanatçıların geceye renk kattığı otellerde ultra her şey dahil seçenekleriyle 300 TL’yi bulmaktadır. Bu otellere gezinoks.com sitesinden ulaşılabilir.