Safranbolu OtelleriDünya Kültür Mirası Safranbolu Ve Konaklama.

Türkiye' de, tatil deyince akla sadece güneş, deniz ve kum gelmediğinden kültür ve gezi turizmi bakımından da cennet ülkelerden biridir. Tarihi birikimi güçlü olan Türkiye, kültür ve tarihi gezi amaçlı her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Adını nadir bulunan kıymetli bir bitki ve baharat yapımında kullanılan Safran'dan alan Safranbolu, Karabük iline bağlı bir tarih cennetidir. Unesco tarafından yapılan dünya mirası listesindedir. 

Ulaşım. 

Ankara iline 220 Km. - İstanbul'a 380 Km. uzaklıktadır. Karabük ili üzerinden Safranbolu'ya ulaşılabilir.

Tarihi Gezi Yerleri.

Eşsiz bir doğaya sahip Tokatlı kanyonu, Tokatlı kanyonunu tepeden görebileceğiniz Türkiye'nin ilk cam terası olan Kristal Teras, İncekaya su kemeri, 150 basamak çıkarak içeri girdiğinizde ney taksimi ile karşılanıp huzur içinde gezi yapacağınız ve 65- 200 milyon yıl geriye gideceğiniz eşsiz sarkıt, dikit damlataş ve sütunların bulunduğu Bulak Mencilis Mağarası, Safranbolu Kent tarihi müzesi, Safranbolu kültürünü içinde yaşayacağınız Kaymakam Gezi Evi ve 1645 yılında Kervansaray olarak yaptırılan ve günümüzde otel, cafe ve etkinlik merkezi olarak hizmet veren tarihi Cinci hanı ve Hamamı, dar ve tarih kokan sokakların gezilebileceği Yörük köyü, geçmişi 18- 20. yüzyıla dayanan ve konaklama imkanı bulunan Safranbolu evleri ile kültür mirasının vazgeçilmez merkezlerindendir. 

Konaklama.

  Konaklama ihtiyacının büyük kısmını karşılayan safranbolu otelleri eski ve yeni Safranbolu olarak anılan yerlerde bulunmaktadır. Tarihi evlerde kalınabildiği gibi tarihi yaşamak isteyip modernlikten vazgeçemeyenler içindir. Ayrıca kişiye özel hizmet veren Butik Oteller de mevcuttur ve safranbolu otel fiyatları konuma göre yapısına göre değişir. 300 TL.’den 100 TL.’ye kadar günlük oda kiralama imkanı bulunmaktadır ve safranbolu ucuz oteller olarak genelde konak türü yapılarda hizmet verilmektedir. Bu konaklarda 5 yıldızlı otel konforu bulabilir, güler yüzlü ve eğitimli personelinden hizmet alabilirsiniz. 


HAKKIMIZDA

Seçkinlerin ve Seçilenlerin Seyahat, Tatil Danışmanı

YARDIMCI OLALIM

Aradığınız oteli bulamadınız mı? Bizi arayın veya not bırakın, biz sizi arayalım.

0850 532 2018
Biz Sizi Ayaralım