Gezinoks.com

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Aranıyor

Kurumsal

Termal Oteller

Termal Oteller

            Turizmin çok çeşitlilik gösterdiği ve mevcut olan turizm alanlarına yenilerinin de eklendiği Türkiye'de uzun zamandan beri var olan turizm dallarından birisi sağlık turizmidir. Sağlık turizmi bünyesinde en çok gelişen alan ise termal bölgelere, kaplıcalara yapılan seyahatlerdir. Yani diğer adıyla "termal turizm"dir.

Sağlık Turizmi ve Termal Otel

            Kaplıcaların ve termal suların sağlığa çok iyi geldiği, termal suların düzenli kullanıldığı zaman pek çok ağrıyı geçirmeye yardımcı olduğu, cilde de çok iyi geldiği bilinmektedir. Bundan dolayı termal turizm daha da ilgi görmüş ve termal oteller sayı ve nitelik bakımından gelişmiştir.

Termal Otellerin Fiyatları

            Özellikle son zamanlarda Türkiye'de termal otellerin sayısı artmış ve bu oteller nitelik açısından da oldukça gelişmiştir. Bu gelişim ve nicelik olarak artışın bir sonucu olarak da ucuz termal oteller yaygınlaşmıştır, ayrıca termal otel fiyatları da her ekonomiye hitap edebilecek düzeyde çeşitlenmiştir.

            Termal otellerde belirli bir süre konaklama yapılabileceği gibi, günübirlik olarak da termal otellerin hizmetlerinden faydalanabilmek mümkündür. Verilen hizmetlerin akabinde termal otellerdeki fiyatlar da değişir. Belirli bir süre konaklama yapılan termal otellerde, termal sulardan ve diğer hizmetlerden yararlanmak belirli avantajlara sahip olabilir ve de bu hizmetler belirli kampanyalar dahiline girdiği zaman fiyat olarak daha uygun hale gelebilir. Fiyat çeşitliliğine göre hizmet alımı da çeşitlenmiş olur.

Türkiye'de Termal Otel Bulunan Bazı Şehirler

            Termal sular ve kaplıcalar yer kabuğundaki fay hatlarıyla doğru orantılı olarak uzanır. Coğrafi konum açısından Türkiye'de oldukça fazla fay hattı olduğu için termal otellerin sayıca fazla olması doğaldır. Türkiye'de kaplıcaların ve termal otellerin bulunduğu bazı şehirler şunlardır: Denizli, Diyarbakır, Ankara, Bolu, İzmir, Nevşehir, Aksaray, Eskişehir, İstanbul, Muğla, Antalya, Balıkesir, Kütahya, Yalova, Afyon ve Sivas.

TOPLAM