• +90 850 532 20 18

Menü

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu 1 Gece Konaklamalı1.Gün: Hareket

Siz Değerli Misafirlerimizi;

19.00 Bakırköy Doğtaş Önü
19.30 Mecidiyeköy Mado Önü
20.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
20.30 Kartal Köprüsü
20.45 Çayırova McDonalds Önü

 

2.Gün: Adana,Tarsus,Tarsus Şelalesi,Justianos Köprüsü, Kloepatra Kapısı,Roma Köprüsü,Saint Paul Kilisesi,Ulu Camii,-Saint Paul Kuyusu,Varda(Alman) Köprüsü

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı molası sonrasında gezimize Tarsus’a hareket ediyoruz.Tarsus’ta ilk önce Tarsus Şelalesi,Justinianus köprüsü, Kleopatra Kapısı, Eski Camii(Kilise Camisi) ve Eski Hamam Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı; Danyal Peygamber Babil Kralı II. Nebukadnesar (MÖ 605-562) zamanında yaşamış Yahudileri Babil esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamberdir. ) ve hemen altındaki Roma Köprüsü hakkında Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Selçuklu-Osmanlı uslubunda tek şerefeli minaresi olan ve Saint Pierre Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Tarsus Ulu Camii gezimizin ardından Roma Yolu, St. Paul Kilisesi , St. Paul Kuyusu,Eski Tarsus Evlerini ve sokaklarını, Şemsiyeli Sokak Fotoğraflıyor ve Rehberimizden bilgi alıyoruz. Serbest alacağımız Öğle yemeğinden sonra Muhteşem bir mimari eser olan Varda(Alman) Köprüsü görmek ve fotoğraflamak üzere Tarsus’tan ayrılıyoruz.Jemis Bond filmine konu olan Varda Köprüsünde panoramik fotoğraf için serbest zaman ve dinlenme sonrasında Adana’daki otelimize geçiyoruz. 
 

Öğle yemeği: Bölgede serbest olarak alınıyor.Restoran menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.) 

 

3.Gün: Portakal Çiçeği Festivali,Seyhan Baraj Gölü,Sabancı Merkez Camii, Taş Köprü,Büyük Saat Kulesi ,Açık büfe Adana

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından 2013 senesinde ilki gerçekleştirilen Adana'yı marka kent yapma yolunda hedefle başlanılan Adana Portakal Çiçeği Karnavalı ve Kortej geçişini izlemek üzere festival alanına geçiyoruz. İlk olarak Portakal Bahçesi ziyaretimiz olacak. Daha sonra Seyhan Baraj Gölü boyunca panoramik Seyhan baraj gölü gezimizi yapıyoruz Gezi boyunca birlikte olacağımız Aracımızla yapacağımız panoramik Seyhan Baraj Gölü Turumuzun ardından bir sonraki durağımız ise 65 Bin M2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu'nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii olacak. Sabancı Merkez Camii ziyaretimizden sonra Adana’nın simgesi durumunda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü’ye giçip Adana Taşköprü hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bir sonraki durağımız ise 16. yy.’dan kalma tarihi bir cami olan Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini gezip rehberimizden bilgiler alıyoruz. Hemen yakınımızda bulunan ve Türkiye deki en uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi’ni de fotoğraf molası veriyoruz.
Kahvaltı:Tur ücretine dahil otelde açık büfe olarak alınıyor.

Öğle yemeği: Bölgede serbest olarak alınıyor.Restoran menü fiyatları geçerlidir. 
Akşam yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak alınıyor.Restoran menü fiyatları geçerlidir. 

Konaklama:DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI BULUNMUYOR.
 

İptal ve İade Güvence Paketi:

Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
1618 Nolu Zorunlu Seyahet Sigortası Kapsamı:
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

Bilgilendirme:

Önemli Bilgiler:

Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
Araç içerisindeki koltuk düzeni Gezinoks Turizm Operasyonu tarafından rezervasyon sırası göz önüne alınarak ayarlanmaktadır.
Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.
Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.
Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.
Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda Gezinoks Turizm otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir.
Tur programımızda yer alan ekstra olarak belirtilen turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.
Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle Gezinoks Turizm sorumlu değildir.
Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinden veya www.muzekart.com adresinden Müze Kart temin edebilir.
Rezervasyon ve Tur Satış Sözleşmesini incelemek için tıklayınız.
Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır.

 

İklim:

Adana İklimi, Adana Türkiye de Akdeniz ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Yazları çok sıcak ve kurak geçmektedir. Kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Adana'ya kışları kar yağışı yok denilecek kadar az hatta hiç yağmıyor da diyebiliriz. Bölgede olan yağışlar ise genellikle yamaç yağışları ve gezici olan hava kütleleri ile karşılaşması sonucu oluşmaktadır. Yağış miktarı ise ortalama 625 mm dir. Yılın yaklaşık 74 günü yağışlı geçmektedir. Yağışların yüzdesi ise %51 kışın, %26 ilkbaharda, %18 sonbaharda, %5 yazın yağış düşmektedir. Adana'da yazın nem oranı yüklü olması sebebiyle bazı yıllarda hiç yağış düşmediği görülmüştür. Yazları alçak basınç merkezi olan Çukurova' ya denizden ve Toroslar' dan hava akımı sağlanmaktadır. Böyle olarak dinamik bir yüksek basınç merkezi oluşmaktadır. Bir diğer taraftan ise barajların ve ovanın sulanması ise nem büyük ölçüde artmaktadır. Bu nedenle yazları yüklü miktarda nem yüklü bir sıcak hava görülmektedir. Ortalama görülen nem oranı %66 olmaktadır. Ancak yazın %90' ın üzerine çıktığı görülmüştür.
Adana'da en soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Ağustos ayıdır. Adana Ocak ayında 9 C, Ağustos ayında 28 C' dir. Adana da yağışların toprak yükseltisine göre değiştiği görülmüştür. Dağlık alanlarda yağışlar doğal olarak fazladır. Örneğin Saimbeyli de 805 mm, Feke' de 930. 5 mm' dir. Ovalarda çok nadir görülen kar, dağlarda çok erken başlamaktadır. Adana da yılın 195 günü yaz günü olarak bilinir. Bu günlerden ise 134 günü tropik gün olarak belirlenmiştir.

 

Gezi Araçları

OTOBÜSLER:

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MIDIBUSLER:

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER:

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
 


 • Otellerde  Yarım Pansiyon Konaklama
 • Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
 • Gezinoks Tur Güvencesi     
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Gezinoks Tur Otobüs İçi İkramları
 • Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ekstra Olmayan Tüm Yayla Transfer Ücretleri

 •  Tüm Öğlen Yemekleri
 •  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 •  Tüm Özel Harcamalar
 •  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 •  Müze Giriş Ücretleri