• +90 850 532 20 18

Menü

Belgrad Turu Pegasus Hava Yolları ile 3 gece 4 gün1.Gün İstanbul - Belgrad

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasu Hava Yolları’nın PC371 sefer sayılı uçağı ile saat 11:40’da Belgrad’a hareket. Saat 11:25’de Belgrad’a varış.Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından ,Sırbistanın başkenti Belgrad Nikola Tesla Havalimanına varış ile program başlangıcı. Belgrad şehir turu. Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Buluşmanın ardından otele transfer. Geceleme Belgrad otelde.

2.Gün: Belgrad (Nikola Tesla Müzesi & Tito Mezarı & Zemun Turu)

Otelde alınan kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Nikola Tesla Müzesi & Tito Mezarı & Zemun  turuna katılabilirler.

Turumuzda ilk ziyaret noktamız Zemun olacak. 
Turumuza 1953’te Yugoslavya devlet başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalidt Federal Cumhuriyet sistemine getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Josip broz Tito’nun mezarını ziyaret ederken devam ediyoruz. Ardından Nikola Tesla’nın icatlarının ve kişisel eşyalarının sergilendiği müzenin ziyaret ediyoruz. Müze, 1952’de Tesla biriminin mucidi Nikola Tesla’nın kişisel eşyalarını sergilemek üzere kurulmuş olup, müzede yaklaşık 160.000’e  kadar orijinal belge ve 5700 kadar kişisel eşya sergilenmektedir. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz
Nikola Tesla Müzesi & Tito Mezarı & Zemun Turu: 50 Euro Kişiğ Başı
Akşam: Balkan Gecesi: Kişi Başı 45 Euro (Akşam yemeği ve 1 içecek dahil)
Turumuzda Balkan mutfağının lezzetlerini, Balkan eğlencesi eşliğinde tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağız

3.Gün: Novi Sad – Petrovaradin – Karlofça Turu

Otelde alınan kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Novisad – Petrovaradin - Karlofça turuna katılabilirler. Sırbistan'nın kuzeyinde kalan Voyvodina özerk bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a varış ile ilk durağımız olan Petrovaradin Kalesini ziyaret ediyoruz.  Kaleden muhteşem Novi Sad etkileyici manzarsında fotoğraf moalası. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Programın ardından bölgenin restoran ve kafeler caddesinde keyifli serbest zaman. Buluşma sonrası bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yolculuk. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olan Karlofça'da göreceğimiz diğer eserler; şehir meclisi, Katolik Kilisesi,  Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu'nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen ilk anlaşma olan, 1699 tarihli Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Serbest zamanın ardından Burada verilecek serbest zamanın ardından Belgrad dönüş yolculuğu.kente varış ile otelimize transfer.  Geceleme Belgrad otelimizde.
Novisad – Petrovaradin - Karlofça Turu: 50 Euro Kişi Başı

4.Gün Belgrad – İstanbul

Otelde alınan kahvaltının ardından uçuş saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin tayin ettiği saatte buluşma ile Nikola Tesla Havalimanına hareket.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC372 sefer sayılı uçağı ile saat 12:05’de İstanbul’a hareket. Saat 15:50’de İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…

GENEL ŞARTLAR
 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Gezinoks misafirleri Gezinoks sorumluluğundadır.
 • Gezinoks, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir yada tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.
 • Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir. Gezinoks, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gezinoks, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 • Yurt dışı turlarda 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. Bazı otellerde iki kişilik odalara ilave yatak uygulaması olup, bu ilave yatak genellikle kanepe yada açılır kapanır yatak olarak verilmektedir. Standart bir yatak değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında 1 çocuk ile sınırlıdır (0-2 yaş arası bebekler bu kritere dahil değildir).
 • Tur programlarında belirtilen ekstra turlar için minimum katılımcı sayıları gerekmektedir. Bu sayılar yerel operatör yada rehber tarafından düzenlenecek olan turun maliyetlerine göre belirlenmektedir. Gerekli sayılara ulaşılamaması durumunda rehber ekstra turu (ları) iptal etme ve gerçekleştirmeme hakkına acente adına sahiptir.
 • Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller) uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda havayolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler havayolu kuralları dahilindedir.
 • Tur kalkışı öncesi itibarı ile misafirlerimiz operasyonumuz tarafından bilgilendirme formu vasıtası ile turun tüm detaylarını (Konaklama Otelleri / Uçuş Saatleri / Bağlantılar / Rehber Bilgisi vb.) katılımcıya bildirir. Bilgilendirme formları kendisine yollanan katılımcı tarafından imzalanarak geri gönderilmelidir. Geri gönderilmediği durumlarda katılımcı bilgilendirilmiş sayılır ve bu sebepten dolayı yaşanacak sıkıntılardan Gezinoks sorumlu tutulamayacaktır.
 • Rehber
 • Alan kalkış ekibinin ve rehberin havalimanında karşılama bilgileri operasyon ve acentalarımız tarafından tur hareketinden 2 gün önce misafirlerimize konfirme raporu ile birlikte tüm detayları ile bilgi verilmektedir.
   
VİZE BİLGİLERİ

Sırbistan
Turistik - TC Vatandaşı 

Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.
Aktarmalı uçuşlarda transit uygulamalarına dikkat etmeniz önemlidir.

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Gezinoks, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Gezinoks, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İPTAL ŞARTLARI

Katılımcının gezinin başlamasından 30-21 gün öncesine kadar iptal ve değişiklik talep etmesi halinde; gezi bedelinin %35’ini, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 tamamını cayma akçesi olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. - İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve Hakem Heyetleri yetkilidir. TÜKETİCİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 


Double Per Person Single Room Extra Bed
27.02.2020 / 01.03.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
269.00EUR
289.00EUR
269.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
299.00EUR
349.00EUR
299.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
359.00EUR
449.00EUR
359.00EUR
12.03.2020 / 15.03.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
269.00EUR
289.00EUR
269.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
299.00EUR
349.00EUR
299.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
359.00EUR
449.00EUR
359.00EUR
16.03.2020 / 19.03.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
259.00EUR
279.00EUR
259.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
289.00EUR
339.00EUR
289.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
349.00EUR
439.00EUR
349.00EUR
27.03.2020 / 30.03.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
289.00EUR
309.00EUR
289.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
334.00EUR
389.00EUR
339.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
434.00EUR
559.00EUR
429.00EUR
06.04.2020 / 09.04.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
299.00EUR
319.00EUR
299.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
349.00EUR
399.00EUR
349.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
439.00EUR
569.00EUR
439.00EUR
09.04.2020 / 12.04.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
309.00EUR
329.00EUR
309.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
359.00EUR
409.00EUR
359.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
449.00EUR
569.00EUR
449.00EUR
13.04.2020 / 16.04.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
299.00EUR
319.00EUR
299.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
349.00EUR
399.00EUR
349.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
439.00EUR
569.00EUR
439.00EUR
16.04.2020 / 19.04.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
309.00EUR
329.00EUR
309.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
359.00EUR
409.00EUR
359.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
449.00EUR
569.00EUR
449.00EUR
23.04.2020 / 26.04.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
329.00EUR
349.00EUR
329.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
379.00EUR
429.00EUR
379.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
469.00EUR
599.00EUR
469.00EUR
27.04.2020 / 30.04.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
299.00EUR
319.00EUR
299.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
349.00EUR
399.00EUR
349.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
439.00EUR
569.00EUR
439.00EUR
30.04.2020 / 03.05.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
319.00EUR
339.00EUR
319.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
359.00EUR
409.00EUR
359.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
459.00EUR
579.00EUR
459.00EUR
14.05.2020 / 17.05.2020
3* N Hotel veya Vozarev Hotel vb.
269.00EUR
289.00EUR
269.00EUR
4* Astoria Hotel, Prime Hotel, Mr. President, Zlatnik Hotel, Lazarlux Hotel
299.00EUR
349.00EUR
299.00EUR
5* Metropol Hotel, Hyatt Hotel
359.00EUR
449.00EUR
359.00EUR


 •  Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Belgrad – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
 •  Alan – Otel – Alan Transferi.
 •  Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 •  Tercih edilen kategoride 3 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 •  Belgrad şehir turu
 •  Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 •  Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 •  Şehir Vergileri
 •  Gümrük Vergileri
 •  Programda belirtilen panoramik şehir turları
 •  Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
 •  Mesleki sorumluluk sigortası
 •  KDV.

 •  Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
 •  Otelde alınan ekstralar. 
 •  Tüm kişisel harcamalar 
 •  Ekstra turlar
 •  Öğle ve akşam yemekleri
 •  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
 •  İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri
 •  Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.
 •  Yurtdisi seyahat saglik sigortasi