• +90 850 532 20 18

Menü

Günübirlik Edirne Turu1.Gün

07.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü  
07.30 Mecidiyeköy Trump Tower Önü 
08.00 Bakırköy Ömür Plaza Çarşısı Önü 
08.30 Beylikdüzü Migros Önü (Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü)

Belirlenen kalkış noktalarımızdan misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde, Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’ da önemli bir kültür mirası olan; camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kentimiz Edirne ’ye hareket ediyoruz. II Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği, Bucuk Tepe Tabyası, Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırpsındığı Savaşı Müzesi gezilerimiz sonrasında, Saray içi, Tarihi Kırk pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, 16. yy da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerimizi yapıyoruz. Ekstra olarak alacağımız Öğle yemeği sonrasında, 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk topraklarına katılan Edirne’ ye 4 km.’lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisini yapıyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren Garı gezileri sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönerek, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için kısa bir serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz. Alışveriş molamız sonrasında, İstanbul`a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul`a varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken, bir başka Gezinoks Turizm gezilerinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz… 

Sabah Kahvaltısı: Araç içi kahvaltı paketi. Tur ücretine dâhildir.  
Öğle Yemeği: Edirne’de rehberimizin tavsiye edeceği restoran da Edirne tava ciğeri veya köfte menüsü (Ekstra) Tur ücretine dâhil değildir.  
Rota: İstanbul – Edirne – İstanbul / 530 KM

Genel Şartlar

Turumuz günübirlik olup, gezimizde otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar İade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Gezinoks Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezinoks Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Gezinoks Turizm’in sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 15 kişi olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında Turu 72 saat önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezinoks Turizm’de saklıdır. Turun iptali durumunda Gezinoks Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.


Adult
29.02.2020 / 31.05.2020
Günübirlik Edirne Turu
139.00TRY


Profesyonel rehberlik hizmetleri 
Lüks turizm araçları ile ulaşım
Programda belirtilen geziler
Araç içi kahvaltı paketi
Gezinoks araç içi İkramları 
Otopark ücretleri
Gezinoks güvencesi 
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

Öğle Yemeği
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Tüm Özel Harcamalar 
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar