• +90 850 532 20 18

Menü

Kudüs & Tel Aviv Turu 3 gece 4 gün Pegasus Hava Yoları ileTur Program Tanıtımı

KUDÜS – TEL AVİV TURU
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
 
12 Aralık 2019 & 23 Ocak, 20 Şubat 2020 Hareket
 
4* Otellerde Konaklama
3 Gece – 4 Gün 
3 Akşam Yemeği ve Lut Gölü Giriş Ücreti Dâhil!

1.Gün ISTANBUL – TEL AVİV – BEYTÜLLAHİM

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları Tel Aviv Kontuarı önünde 05.00’de rehberimizle buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Hava Yolları’nın PC 795 tarifeli seferi ile saat 08.10’da Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.10’da Tel Aviv’e varış sonrası pasaport ve gümrük işlemleri sonrası panoramik Yafa-Tel Aviv gezimizi gerçekleştireceğiz. Orta Doğu’nun modern yüzü Tel Aviv’de bulvarlar boyunca ilerleyip, Bauhaus mimarisi evleri, Rosthscild Bulvarı’nı ve Neve Tzedek Mahallesini göreceğiz. Ardından turumuz eski Yafa bölgesi ile devam edecek. Sırasıyla göreceğimiz yerler arasında, Kedumim Meydanı, Sultan II.Abdulhamid döneminde yapılan Saat kulesi ve Saat meydanı, Tarihi Çeşme, Mahmudiye Cami Camii, Hatachana Eski Osmanlı Tren istasyonu bulunmaktadır. Gezimiz sonrası yaklaşık bir saat uzaklıktaki kadim Kudüs şehrine hareket ediyoruz. Varış sonrası Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağı’ndan Kudüs’ün en etkileyici manzaralarını göreceğiz. Turumuz sonrası otelimize hareket ve odaların takdimi. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

2.Gün KUDÜS

Otelde alınan kahvaltı sonrası dini ziyaretlere uygun giysilerle ve rahat yürüyüş ayakkabılarımız ile eski Kudüs bölgesindeki ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Hz. İsa’nın yargılanmasından sonra yürütüldüğüne inanılan ve ‘’Çile Yolu’’ olarak bilinen Via Dolorosa’da 14 istasyonu tek tek görüyoruz. Sonrasında Hz.İsa’nın çarmığa gerildiğine inanılan Golgota’da Bizanslılar tarafından yaptırılan Kutsal Kabir Kilisesini ve hemen yakınında bulunan Hz.Ömer Mescidini göreceğiz. Ardından Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinde ilk kubbe örneğinin mimari olarak uygulandığı Kubbetü’s Sahra ve Hz.Muhammed(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervani Mescidi, Miraç ve Ervah Kubbeleri, Nebiler Mihrabı, Kıble Camii, Burak Camii bulunmaktadır. Ziyaretlerimiz sonrası Cuma namazı için serbest zaman. Namaz sonrası Musevilerin yıkılan Büyük Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Selahaddin-i Eyyubi’nin evi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrası Memlük dönemi mimari özelliklerini korumuş Arap çarşılarının pitoresk pazar tezgahlarında alışveriş yapabilir, arap kahvesinin ve Nablus künefesinin tadına bakabilirsiniz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

3.Gün BEYTÜLLAHİM - ÖLÜ DENİZ LUT GÖLÜ - ERİHA - NEBİ MUSA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsal olan Bethlehem şehir gezimizi gerçekleştireceğiz. Sırasıyla göreceğimiz yerler arasında Nativity (Doğuş) kilisesinin içinde bulunan Hz.İsa’nın doğduğu yer, Manger Meydanı ve Hz.Ömer Camii bulunmaktadır. Ziyaretler sonrası Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca Dünyanın el alçak noktası kabul edilen Sodome ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Gölün’de serbest zaman veriyoruz. Gezilerimiz sonrası El-Sultan Tepesi bölgesinde bulunan on bir bin yıllık Eriha şehrine geçiyoruz. Deniz seviyesinin 250 metre aşağısında bulunan şehrin tarihi Taş Devrine kadar uzanmaktadır. Şehirde,İncil’de Hz.İsa’nın şeytanla kırk gün kırk gece oruç tutarak mücadele ettiğine  inanılan Tecrübe Dağı’nı(Krontul Manastırı) panoromik olarak görüyoruz.Eriha tarım ürünleri açısından Dünyaca ünlü bir bölgedir mevsimine göre meyvelerin tadına bakabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Gezimiz sonrası Hazret-i Musa(a.s)‘nın makamının bulunduğu yer olan Nab-i Musa’yı göreceğiz. Selahaddin-i Eyyubi döneminden beri yıllık Hac duraklarından biriydi Nebi-Musa makamı. Eşsiz doğal bir manzaraya sahip bir yerde olmasıyla öne çıkan makam, Eyyubi ve Memlük dönemlerini yansıtan İslam mimarisinin önemli bir örneği olarak sayılır. Gezilerimiz sonrası otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

4.Gün KUDÜS - TEL AVİV – İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizin ardından eski şehirdeki gezimizi tamamlayacağız. İlk olarak Hz. İsa’nın havarisi Yehuda tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve Tüm Milletler kilisesini ziyaret edeceğiz. Ardından Sion tepesindeki Hz. Davud’un mezarına varacağız. Ziyaret sonrası son durağımız Hz. İsa’nın Havarileri ile son yemeğini yediği yer olduğuna inanılan Son Akşam Yemeği Odası(Canacle).Tur bitimi 11.00 ‘da Havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 784 tarifeli seferi ile saat 15.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

VİZE BİLGİSİ

İsrail

TC Vatandaşları - Vize evrakları


Kişi Çalışan ise;

Başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, antetli kağıda; başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır.

Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli pasaport
Nüfus cüzdanı fotokopisi
İki adet 5 x 5 cm ebatlarında güncel fotoğraf
Şirket tarafından antetli kağıda konsolosluğa hitaben yazılmış izin yazısı, kaşeli ve imzalı yazı.
Güncel tarihli şirket evrakları. Faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirkülerinin fotokopisi.
Maaş bordrosu dökümü. Son 3 aylık dönemi gösteren, ıslak imzalı ve kaşeli olmak üzere.
Son 3 aylık güncel banka hesap özeti. En az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imzalı ve imza sirküleri ile birlikte.
Kişi Şirket Sahibi ise;

Şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli pasaport.
Nüfus cüzdanı fotokopisi
İki adet beyaz fon üzerine 5x5 cm ebatlarına güncel biyometrik fotoğraf.
Vize talebi için dilekçe. Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa kaşeli ve ıslak imzalı olarak yazılan dilekçe.
Güncel tarihli olan firma belgeleri. Faaliyeti gösteren belge, imza sirküsü, vergi levhası, sicil gazete fotokopisi.
Bankadan hesap özet. Son 3 aylık ve 4000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile birlikte banka hesabı.

Kişi Devlet Memuru ise;

Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli pasaport
Nüfus cüzdanı fotokopisi
İki adet 5x5 cm ölçülerinde biyometrik arka fonu beyaz güncel fotoğraf.
Vize başvuru dilekçesi. Konsolosluğa bizzat yazılmış ve ıslak imzalı
Çalışma belgesi ve resmi izin yazısı. Çalıştığı kurumdan alınacak, imzalı ve mühürlü, çalışma ve izin tarihlerini içeren yazı.
Son 3 ayı gösteren en az 4000 TL bakiyeli banka hesap dökümü. Kaşeli, imzalı ve imza sirküleri ile birlikte.
Görev kimlik kartı fotokopisi.
Son aylık maaş bordrosu. Islak imzalı ve mühürlü.

Kişi Avukat – Doktor – Eczacı – Mühendis ise;

Seyahat sonrası en az 1 yıl geçerli pasaport
Nüfus cüzdanı fotokopisi
İki adet 5x5 ebatlarında biyometrik arka fonu beyaz güncel fotoğraf.
Kurum yazısı. Kişi bağlı bulunduğu kurumun antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe metnini orijinal belge olarak temin etmesi gereklidir.
Banka hesap dökümü. Başvuru sahibi işverense şirket banka hesabını, çalışansa kendi banka hesap dökümünü paylaşmalıdır. Son 3 aylık finansal durumu gösteren ve en az 5000 TL bakiyesi olan banka hesap dökümü, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle birlikte.
Son 3 aylık maaş bordrosu. Islak imza ve kaşeli.
Güncel tarihli kurum evrakları. Faaliyet belgesi, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri fotokopisi.
Uçak ve otel rezervasyonu

Kişi Öğrenci ise;

Seyahatine sponsor olan ebeveyninden, seyahatin detaylarını ve seyahatin tüm masraflarının karşılandığına dair bir dilekçe sunulmalıdır. Öğrenciye sponsor olan ebeveynin iş evrakları ve ekonomik durumu da dilekçeye eklenmelidir.

Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli olan pasaport.
Kimlik fotokopisi ve vukuatlı olmak üzere nüfus kayıt örneği. Adres ve aile bilgilerini içeren.
İki adet 5x5 ebatlarında araka fonu beyaz biyometrik güncel fotoğraf.
Orijinal, güncel öğrenci belgesi.
Muvafakatname. Başvuru sahibi eğer 18 yaşından küçükse annesinin ve babasının imzasının bulunduğu noter onaylı, orijinal belge.

Kişi Emekli ise;

En az 1 yıl geçerli olan pasaport
Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi. Adres ve aile bilgilerini içeren.
İki adet 5x5 ölçülerinde arkası beyaz fonlu fotoğraf.
Vize talep dilekçesi. Şahsen konsolosluğa hitaben yazılmış ve ıslak imzalı.
Banka hesap özeti. Son 3 aylık emeklilik maaşının ödendiğini gösterecek şekilde en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte orijinal ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
Emekli kartının fotokopisi ya da e-devletten alınmış emekli olduğunuzu gösteren belge.
İsrail Turistik Vize müracaatında bulunan kişi adına; varsa Türkiye veya Avrupa’da gayrimenkullerinin belgelerinin (tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, vb.) fotokopileri.

Kişi Ev Hanımı ise;

Başvuru sahibine seyahat masrafları için eşi sponsor oluyorsa, seyahat planını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı İsrail Turistik Vize Talep Dilekçesi’ne ek olarak sponsor kişinin mali ve mesleki evrakları da birlikte sunulmalıdır.

Seyahat sonrası için en az 1 yıl geçerli pasaport.
İki adet 5x5 ebatlarında biyometrik arka fonu beyaz güncel fotoğraf.
Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği. Aile ve adres bilgilerini içeren.
Vize talep dilekçisi. Şahsen, konsolosluğa hitaben yazılmış, ıslak imzalı.
Banka hesap özeti. Son 3 aylık en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri ile birlikte.
Ev hanımlarına sponsor olacak kişilerin hazırlaması gereken evraklar

Pasaport Uyarısı;

* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, GEZİNOKS, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, GEZİNOKS, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.

* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İPTAL ŞARTLARI

Katılımcının gezinin başlamasından 30-21 gün öncesine kadar iptal ve değişiklik talep etmesi halinde; gezi bedelinin %35’ini, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 tamamını cayma akçesi olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. - İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve Hakem Heyetleri yetkilidir. TÜKETİCİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

GENEL ŞARTLAR

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından GEZİNOKS kesinlikle sorumlu değildir. 
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
GEZİNOKS konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİNOKS dan tazminat hakkı yoktur. 

GEZİNOKS, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. 
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİNOKS sorumlu tutulamaz. 

Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİNOKS sorumlu değildir. 
Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, GEZİNOKS’un sorumluluğunda değildir. 
Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 

Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir. 
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİNOKS sorumlu tutulamaz. 
Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 

GEZİNOKS, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
İptal ve değişiklik durumunda “GEZİNOKS SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.


 • Pegasus Havayolları ile İstanbul - Tel Aviv - İstanbul arası uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri,
 • Seçilecek kategori otelde 3 Gece – 4 Gün Konaklama,
 • Sabah kahvaltıları ve Akşam Yemekleri,
 • Panoramik Şehir Turu,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • KDV.

 • Yurtdışı çıkış harcı: 50 TL
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
 • Vize Ücreti (50 Euro)