Gezinoks.com

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Aranıyor

Kurumsal

Kemer Otelleri

Kemer Otelleri

Kemer bölgesi hayallerinizdeki kusursuz tatile ulaştığınız yolun yıldızlı kemeridir desek abartmış olmayız. Ömrünüzü huzur içerisinde geçirmenize olanak verecek kadar güzel olan Kemer bölgesi dağları, denizleri ve çam ormanlarıyla adeta cennetten bir köşedir.  Kemer Otelleri bu durumun yaratacağı turizm faaliyetinin farkında olan kişiler tarafından işletilmektedir.  Eğer siz de tatil planlarınıza Kemer'i de dahil etmeyi düşünüyorsanız ve Kemer otel fiyatları ile alakalı arayış içerisindeyseniz bu yazımız tam size göre.  

Kemer bölgesini tam olarak keşfetmek için araba kiralamanız yahut turlara katılmanız isabetli olacaktır.  Böylece daha çok yer görebilir ve tecrübenizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.  Kemer otelleri doğal olarak bölgenin gezilecek yerlerine hakim rehberler bulundurmaktadır ve  bu kişilerden yardım alabilirsiniz.

Kemer bölgesinde görmeniz gereken yerlerin başında Phaselis ile Olimpos bölgesi gelmektedir. Dünya kültür mirasının en önemli mirasları arasında olan bu antik şehirler mutlaka keşfetmeniz gereken hazinelerdir.

Likya medeniyetine ait olan Phaselis Antik Kenti, Kemer'de görülmesi gerekenlerin başın çekmektedir diyebiliriz. Perslerden İskender'e, Mısır'dan Rodos Krallığı'na kadar sayısız kültürün hakimiyetine girmiş olan şehir, bir süre Zeniketes isimli bir korsanın kontrolünde bile kalmıştır. Phaselis'te sütunlu liman caddesini adımlayabilir, Roma hamamını gezebilir, tepede konumlanmış akropolu keşfedebilirsiniz.  Roma'nın mimar İmparatoru Hadrianus'un onuruna yapılan Hadrian kapısını da mutlaka görmelisiniz. Tüm bunlara ek olarak bölgede uygun fiyata gezebileceğiniz bir müze ve oldukça keyifli bir plaj bulunmaktadır.

Olimpos, Kemer'den aşağı yukarı yirmisekiz kilometre uzaklıkta olan bir beldedir. Kadim bir Likta antik şehri olan Olimpos hem tarihi hem de doğal güzelliklere sahiptir. Özellikle Bungalov evler şeklinde yapılanmış Kemer Otelleri ile tanınan Olimpos, hemen hemen her bütçeye hitap edebilen bir fiyat yelpazesine sahiptir. Şehir Akçay isimli derenin iki yanına, Helenistik dönemde kurulmuştur.  Olimpos içerisinde muhteşem bir Akropol ve anıtsal mezar sizleri bekliyor. Oldukça sulak bir alanda konumlanan bu antik şehir Bizans dönemine ait bir bazilikaya da ev sahipliği yapmaktadır. Bunlara ek olarak yeraltındaki doğal gaz kaynaklarının yanmasıyla kendi kendine yanan toprak görüntüsü veren Yanartaş bölgesini de keşfetmenizi öneririz.

Kemer sınırları içerisinde keşfedebileceğiniz bir başka yer ise Adrasan'dır. Daha çok çakıl sahillere sahip olan Adrasan için plaj ayakkabılarını şiddetle öneriyoruz. Diğer bölgelere göre görece daha sakin olan Adrasan  biraz daha kafa dinleyebileceğiniz bir seçenek.  Kemer otel fiyatları araştırması yaparken bunu göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Bunlara ek olarak Kemer Otelleri dendiğinde akla gelen tatil beldeleri Göynük, Kiriş, Tekirova, Çamyuva, Çıralı ve Beldibidir. Her biri ayrı bir cennet olan bu beldelerin her biri ayrı bir derya denizdir. Son olara merkezdeki Yörük Parkı'na da ziyaret edip, nefis bir öğün geçirmeyi ihmal etmeyiniz.

Gelelim Kemer otelleri ile alakalı daha genel bilgilere...  Kemer otel fiyatları geniş bir bütçeye hitap etmektedir. Kiralık apartlardan beş yıldızlı otellere, kamp alanlarından şirin motellere kadar sayısız otele ev sahipliği yapan bölge, size birçok seçenek sunuyor.

İster beş yıldızlı oteller olsun ister küçük moteller, otel sahipleri prestijleri konusunda hassastır. Bu durumu lehinize çevirmek için kullanabilirsiniz. Durumu lehinize çevirmek için buraya tıklayarak blog yazımızı okuyabilir veya  gezinoks.com ile nokta atışı sonuç elde edebilirsiniz.

TOPLAM